Kto korzysta z usług pomocy drogowej? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Do warsztatów, które oferują tego typu usługi przychodzą ludzie w różnym wieku. Oczywiście większość z nich stanowią osoby w średnim i starszym wieku, którzy właśnie ze względu na swoje lata potrzebują skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje autoholowanie na autostradzie A1.

Jednak wyraźnie należy podkreślić, że autolaweta może także być wymierną pomocą dla ludzi młodszych. Szczególnie takich, którzy w wyniku różnego rodzaju wypadków odnieśli obrażenia, jakie wpłynęły na stan ich opon.

Zastanawiając się nad tym, kto głównie korzysta z usług lawety można rozgraniczyć to nie tylko do struktury wiekowej, ale również geograficznej czy społecznej. Po pierwsze, drogowa pomoc to coś z czego korzystają mieszkańcy większych miast. Między innymi dlatego holowanie tak dynamicznie się rozwija. Warunkuje to duży popyt na takie usługi, który jest impulsem do rozwoju całej branży. Dodatkowo naprawa aut, Piątek oferuje w bardzo wysokiej jakość i na dodatek w atrakcyjnej cenie.

Po drugie, mówiąc o strukturze społecznej trzeba zaznaczyć, że takie zabiegi są dużo popularniejsze wśród ludzi zamożnych, którzy chcą przeznaczyć swoje środki pieniężne na poprawę stanu auta, aby móc znów cieszyć się pięknym samochodem.

Mimo tego warto pamiętać, że są to usługi skierowane tak naprawdę do wszystkich, którzy nie są zadowoleni ze stanu swojego samochodu. Tym bardziej, że ze względu na rosnącą popularność wiele zabiegów staje się coraz powszechniejszych, a co za tym idzie tańszych.